Rodopi Advendurun » Forums » Virgin Forest Trail 2007 » VFT 2007 » Απίστευτη Εμπειρία
Rodopi Advendurun
  Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024  17:57

Ψηφοφορία
Εκφράζει νέα αντίληψη αγώνων trail ο ROUT ?



Ελληνικά English
Απίστευτη Εμπειρία

Δημοσιεύστε νέο θέμα   Απαντήστε σε θέμα     |##| -> |=|      Home » VFT 2007
Δείτε το προηγούμενο θέμα :: Δείτε το επόμενο θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
Δημήτρης Κουλακιώτης
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Τρι Οκτ 30, 2007 10:21 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Απίστευτη Εμπειρία Απαντήστε με απόσπασμα

Δύσκολο email, μια και δεν ξέρω τι να πρωτογράψω (οπότε συγνώμη για την πολυλογία). Να πω την αλήθεια έφυγα Πέμπτη απόγευμα από Γαλλία που ήμουνα για δουλειά, όχι με ιδιαίτερα μεγάλη όρεξη μια και δεν ήταν εύκολο το ταξίδι για να έρθω Παρανέστι. Πραγματικά με τίποτα δεν θα μπορούσα να φανταστώ τι με περίμενε.

Διοργανωτικά , αυτό που δημιουργήσατε στο Παρανέστι είναι κάτι απίστευτο, που για τα δεδομένα της Ελλάδας μέχρι την προηγούμενη Παρασκευή, πιστεύω ανήκε στο χώρο της φαντασίας. «Άπειροι» εθελοντές παντού, με όρεξη να βοηθήσουν και άνθρωποι με ενέργεια στον τερματισμό μέχρι και τις 6πμ.

Καινοτομίες αγώνα με καταυλισμό αθλητών (με κουζίνα για φαγητό, μασάζ, νοσοκόμα), ζωντανά αποτελέσματα σταθμών στο Internet (πώς είπατε???) …Pearl Izumi δρομικό T-Shirt… ακούγονται όλα σαν λίστα στον Άη Βασίλη για το τι θα θέλαμε να είχε μια διοργάνωση. Καλά στημένος αγώνας, χωρίς ελλείψεις και με πολύ καλές παροχές στους σταθμούς. Για τη σηματοδότηση να σημειωθεί ότι ήταν τέτοια που εγώ που τρέχω μόνο ε στίβο και δρόμους …ΔΕΝ χάθηκα ούτε λεπτό όταν έτρεχα μόνος μου –αυτό κάτι λέει.

Σαν δρομέας/κάτοικος πόλης, νιώθω πολύ λίγος για να σχολιάσω το Δάσος που τρέξαμε. Απλά να πω ότι δεν ήξερα ότι έχουμε τέτοια μαγικά μέρη στην Ελλάδα. Η φύση μας έχει χαρίσει κάτι απίστευτο εκεί πάνω και οι εναλλαγές στο τοπίο είναι τόσο απίθανες που απλά χαζεύοντας γύρω …ξεχνιέσαι και ο χρόνος πετάει. Μοναδική φύση και ειλικρινά νιώθω ευλογημένος που είχα την ευκαιρία να τη νιώσω από κοντά και να περάσω μια τέτοια δρομική εμπειρία.
Για μένα η πιο κορυφαία στιγμή-εμπειρία ήταν οι περίπου 1,5-2 ώρες στη βροχή. Νομίζω ότι με έφερε πιο κοντά στο δάσος. Η βροχή μου έδωσε μια απίστευτη αίσθηση ελευθερίας και θετικής ενέργειας. Όμως και η προσπάθεια στο σκοτάδι ήταν κάτι πρωτόγνωρο και μαγικό.

Συγχαρητήρια λοιπόν, γιατί από την πρώτη κιόλας χρονιά αυτού του αγώνα/γεγονότος δημιουργήσατε κάτι φοβερό! Μπορεί αυτός ο αγώνας να γίνει καλύτερος ??? Ξέρω εγώ… μου φαίνεται πολύ δύσκολο, αλλά ποτέ δεν μπορούμε να ξέρουμε. Μέσα σε μια χρονιά που είδε μια πληθώρα καινούργιων αγώνων, κάποιων καλά διοργανωμένων και κάποιων όχι, δημιουργήσατε κάτι που μας έχει αφήσει όλους να παραμιλάμε. Όταν αυτός ο αγώνας μαθευτεί έξω θα γίνεται κάθε χρονιά «του Mont Blanc» στις εγγραφές…


Δημήτρης Κουλακιώτης
VFT Finisher
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
Ανδρονικιδης Κωστας
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Πεμ Νοε 01, 2007 10:27 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: Απίστευτη Εμπειρία Απαντήστε με απόσπασμα

Τελικά το φιλοσόφησα το πράμα. Οάνθρωπος έχει τεράστιες φυσικές δυνάμεις και δυνατότητες.Ακόμη δεν πιστεύω 'οτι πάτησα τα 100.......ενοείτε χιλιόμετρα. Οσο για τα μπιφτέκια στο 42 και στο 76 χλμ. ήταν όλα τα λεφτά.Τα τίμησα και τις δυό φορές. Παληκάρια ραντεβού στον Χειμωνιάτικο Ενιπέα και μετά ενοείτε στον OLYMPUS MARATHON. Λάζαρε πότε θα σε φτάσουμε?
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
T????
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Τετ Νοε 21, 2007 08:47 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: Απίστευτη Εμπειρία Απαντήστε με απόσπασμα

ενα μεγαλο ευχαριστω θα ηθελα να ΄πω στους φιλους μου ,τον Σακη τον Λαμπη την Αννα και την Λολα που με καλεσαν να βοηθησω εθελοντικα σ 'αυτο το ωραιο το μεγαλο και ΑΛΗΘΙΝΟ που συνεβη στις 13 και 14 του Οκτωβρη και να μπορω με υπερηφανεια να 'πω -'Ημουν και εγω εκει!!
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
Εμφανιση:   
Δημοσιεύστε νέο θέμα   Απαντήστε σε θέμα     |##| -> |=|      Home » VFT 2007 Όλες οι ώρες είναι GMT + 2 ώρες
Σελίδα 1 από 1
Quick Reply
Όνομα Χρήστη:
Μήνυμα:
Quote the last message
Επισυνάψτε υπογραφή (οι υπογραφές μπορούν να αλλαχτούν από το προφίλ)
Κωδικός ασφάλειας: Κωδικός ασφάλειας
Αντιγράψτε τον κωδικό ασφαλείας που βλέπετε πιό πάνω:
 


Πέρασμα σε:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετεθέματα σ αυτό το Φόρουμ
Μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σ αυτό το Φόρουμ
Δεν μπορείτε να τροποποιήσετε τις δημοσιεύσεις σας σ αυτό το Φόρουμ
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ αυτό το Φόρουμ
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε σ αυτό το Φόρουμ
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum



Blog  Facebook  Twitter  YouTube  Instagram  LinkedIn  Pinterest  Medium  Google+  Slideshare  Rebelmouse 

Rodopi Ultra Trail © 2008 - 2023  :: Site designed and hosted by webster.gr