Rodopi Advendurun » Forums » Virgin Forest Trail 2008 » VFT-2008 Εντυπώσεις / Σχόλια » VFT-2008
Rodopi Advendurun
  Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024  14:43

Ψηφοφορία
Εκφράζει νέα αντίληψη αγώνων trail ο ROUT ?



Ελληνικά English
VFT-2008
Απόψεις και σχολιασμός του αγώνα του 2008, από όσους έζησαν το γεγονός
Δημοσιεύστε νέο θέμα   Απαντήστε σε θέμα     |##| -> |=|      Home » VFT-2008 Εντυπώσεις / Σχόλια
Δείτε το προηγούμενο θέμα :: Δείτε το επόμενο θέμα  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΜΙΧΑΗΛ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Τρι Οκτ 21, 2008 08:31 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: VFT-2008 Απαντήστε με απόσπασμα

Τελικά η φετινή διοργάνωση δεν ήταν ΄΄ένας περίπατος στο Ζάπειο΄΄ όπως σκοπτικά σχολιάζαμε πριν απο άλλη φημισμένη διοργάνωση συγκρίνοντάς τους δυο αγώνες. Τα είχε όλα. Χιλιόμετρα, ανηφόρες, κατηφόρες, κούραση, ονειρικά τοπία, ένταση, ξενύχτι, συγκινήσεις και όλα όσα ζήσαμε ο καθένας ξεχωριστά κατά τη διάρκεια του αγώνα. Προσωπικά δεν έχω κανένα παράπονο, εκτός από μια κίνηση, που ίσως στους πολλούς πέρασε απαρατήρητη, κατά την τελετή λήξης του αγώνα.
Την κίνηση του τεχνικού Διευθυντή του αγώνα του φίλου Λάζαρου Ρίγου, να απονείμει στον εαυτό του ένα μετάλιο αγώνα. Κίνηση που με ξάφνιασε, και με προβλημάτισε, μαζί με κάποια αμηχανία που μου προκάλεσε, γιατί θεώρησα αδιανόητη μια τέτοια ενέργεια. Σημαίνει κάτι αυτό;
Κατά τα λοιπά θέλω να ευχαριστήσω όλους τους εθελοντές, που μας βοήθησαν κατά τη διάρκεια του αγώνα, τους συναθλητές μου και όλους τους συντελεστές της διοργάνωσης.


Τελευταία τροποποιήθηκε από τον ΜΙΧΑΗΛ στις Σαβ Οκτ 25, 2008 01:04 μμ; τροποποιήθηκε 1 φορά στο σύνολο
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
Μελισσινός Στέλιος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Τετ Οκτ 22, 2008 05:03 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT Απαντήστε με απόσπασμα

Ευχαριστώ όλους τους αθλητές για τη συμπεριφορά και το αγωνιστικό τους ήθος καθ' όλη τη διάρκεια της διοργάνωσης, όπως και για την κατανόηση που επέδειξαν σε τυχόν παραλείψεις των σταθμών του αγώνα, καθώς επίσης και όλους τους εθελοντές οι οποίοι με ευγένεια και σεβασμό ανταποκρίθηκαν των προσδοκιών της διοργάνωσης.
Στο πλαίσιο βελτίωσης των συνθηκών του αγώνα παρακαλώ υποδείξτε μας και τις πιο μικρές σας επισημάνσεις - παρατηρήσεις που διαπιστώσατε προκειμένου αυτές μελετηθούν - αξιολογηθούν και εφαρμοσθούν στην επόμενη διοργάνωση 2009.
Επίσης θα ήθελα να μας στείλετε το ερωτηματολόγιο που παραλάβατε από τη γραμματεία του αγώνα συμπληρωμένο,στην ταχυδρομική διεύθυνση:
ΔΗΜΟΣ ΠΑΡΑΝΕΣΤΙΟΥ
66035 ΠΑΡΑΝΕΣΤΙ
ή να το κατεβάσετε και να το συμπληρώσετε απο την ηλεκτρονική διεύθυνση:
www.paranesti.gr

Ο Υπεύθυνος Ασφάλειας του αγώνα


Μελισσινός Στέλιος
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΚΕΚΑΣ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Τετ Οκτ 22, 2008 05:46 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT Απαντήστε με απόσπασμα

ΘΑ ΗΘΕΛΆ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΟΔΟΥΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ. ΜΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑΝΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΔΙΟΤΙ ΥΠΗΡΞΕ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΤΩΝ ΔΡΟΜΩΝ.

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

ΓΚΕΚΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
Μιχαήλ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Τετ Οκτ 22, 2008 11:04 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT Απαντήστε με απόσπασμα

Έτσι για να ευθυμήσουμε και λίγο! Επειδή κάποιοι δεν πήραν μέρος στον αγώνα 2008, γιατί τους φάνηκε το κόστος της προετοιμασίας μεγάλο, κάπου 500 ευρώ το υπολόγησαν, όσοι απο τους συμμετέχοντες δεν χρειάζονται πλέον τα παπούτσια τους, τους φακούς, τα σακίδιά τους ας τα δώσουν στη διοργάνωση, ή έναντι χαμηλού τιμήματος ας τα βγάλουν σε προσφορά.
Δεν είναι καλή ιδέα;
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
ΜΙΧΑΗΛ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Παρ Οκτ 24, 2008 09:10 πμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT Απαντήστε με απόσπασμα

Στο πλαίσιο της συζήτησης για τις υποδείξεις μας σχετικα με το VFT, ώστε αυτές να μελετηθούν - αξιολογηθούν και ενδεχομένως να εφαρμοστούν απο το 2009, θα ήθελα να εκφράσω την άποψη μου, για ακόμη μια φορά σχετικά με την ώρα έναρξης του αγώνα. Η ώρα 6:30 πμ και το σημείο εκκίνησης, πιστεύω ότι είναι αποτρεπτικοί παράγοντες για τον πολύ κόσμο να έρθουν και να παρευρεθούν μαζί με τους αθλητές, και να γιορτάσουν το γεγονός. Έτσι χάνεται μια θαυμάσια ευκαιρία ο αγώνας να πάρει έναν πανηγυρικό χαρακτήρα, έναν χαρακτήρα γιορτής. Επιπλέον οι πιο γρήγοροι εκ των αθλητών τερματίζουν τον αγώνα χωρίς τη χρήση φακών, ή τέλος πάντων με πολύ μικρή διάρκεια χρήσης τους, σε σχέση με την πλειοψηφία. Με αποτέλεσμα να παρατηρείται αυτή η μεγάλη απόκλειση χρόνων πρώτων και τελευταίων. Γιατί το βράδυ στο μονοπάτι δεν τρέχει σχεδόν κανείς, παρά περπατάει, ενώ τη μέρα υπάρχει η δυνατότητα και να τρέξεις.
Ένας αντίλογος βέβαια θα ήταν ότι τη νύχτα χάνεις την ομορφιά του τοπίου!
Θα ήθελα πολύ να μάθω και άλλες απόψεις.
Ευχαριστώ !!!!!!!
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
Βενετικίδης Δημήτρης
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Παρ Οκτ 24, 2008 10:42 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT Απαντήστε με απόσπασμα

Μου είπες μεγάλωσε και δυσκόλεψε η διαδρομή και εγώ δε σε πίστεψα. Έκανα 18,5 ώρες στη δοκιμαστική ψέλλισες, μα εγώ το πέρασα στο ντούκου. Και πόσο ήθελες να κάνεις ρε Ρήγο με 2 προπονήσεις τη βδομάδα?είπα μέσα μου ξεσπώντας. Εδώ μιλάμε γιά τον περσινό νικητή !!! δε μασάμε από φοβέρες. 11+1,5 γιά τα ψιλά που μας πρόσθεσες και νάσου 12,5 ωρίτσες το πολύ. Και έπειτα ξύπνησα,ξύπνησα μακρυά, τη στιγμή της τελετής λήξης του αγώνα που δεν κατάφερα να ολοκληρώσω. Συγχαρητήρια σ'αυτούς που τερμάτισαν και στους άλλους που θα ξαναπροσπαθήσουν του χρόνου μαζί μου. Βενετικίδης Δημήτρης

_________________
0
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
Κρίτσικας Κων/νος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Σαβ Οκτ 25, 2008 01:02 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT Απαντήστε με απόσπασμα

Βενετικίδης Δημήτρης wrote:
Μου είπες μεγάλωσε και δυσκόλεψε η διαδρομή και εγώ δε σε πίστεψα.
Έκανα 18,5 ώρες στη δοκιμαστική ψέλλισες, μα εγώ το πέρασα στο ντούκου.
Και πόσο ήθελες να κάνεις ρε Ρήγο με 2 προπονήσεις τη βδομάδα?είπα μέσα μου ξεσπώντας.
Εδώ μιλάμε γιά τον περσινό νικητή !!! δε μασάμε από φοβέρες.
11+1,5 γιά τα ψιλά που μας πρόσθεσες και νάσου 12,5 ωρίτσες το πολύ.
Και έπειτα ξύπνησα,ξύπνησα μακρυά, τη στιγμή της τελετής λήξης του αγώνα που δεν κατάφερα να ολοκληρώσω.
Συγχαρητήρια σ'αυτούς που τερμάτισαν και στους άλλους που θα ξαναπροσπαθήσουν του χρόνου μαζί μου.

Βενετικίδης Δημήτρης
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ
Οτι και να'γινε εισαι έμπνευση για μας.Δείχνει μεγάλη δύναμη αυτό που έγραψες.

ΥΓ. Τα λέμε στους Αμπελόκηπους.
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
Admin
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Σαβ Οκτ 25, 2008 01:13 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: test Απαντήστε με απόσπασμα

admin test


Τελευταία τροποποιήθηκε από τον Admin στις Κυρ Οκτ 26, 2008 05:21 μμ; τροποποιήθηκε 1 φορά στο σύνολο
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
Λάζαρος Ρήγος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Σαβ Οκτ 25, 2008 03:37 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT Απαντήστε με απόσπασμα

Βενετικίδης Δημήτρης wrote:
Μου είπες μεγάλωσε και δυσκόλεψε η διαδρομή και εγώ δε σε πίστεψα.
Έκανα 18,5 ώρες στη δοκιμαστική ψέλλισες, μα εγώ το πέρασα στο ντούκου.
Και πόσο ήθελες να κάνεις ρε Ρήγο με 2 προπονήσεις τη βδομάδα?είπα μέσα μου ξεσπώντας.
Εδώ μιλάμε γιά τον περσινό νικητή !!! δε μασάμε από φοβέρες.
11+1,5 γιά τα ψιλά που μας πρόσθεσες και νάσου 12,5 ωρίτσες το πολύ.
Και έπειτα ξύπνησα,ξύπνησα μακρυά, τη στιγμή της τελετής λήξης του αγώνα που δεν κατάφερα να ολοκληρώσω.
Συγχαρητήρια σ'αυτούς που τερμάτισαν και στους άλλους που θα ξαναπροσπαθήσουν του χρόνου μαζί μου.

Βενετικίδης Δημήτρης

Αν ήταν και δύο την εβδομάδα θα τα είχα πάει σίγουρα καλύτερα.
Δημήτρη συγχαρητήρια για το μεγαλείο ψυχής που δείχνεις, δωρικά και χωρίς περιστροφές. Συνεχίζουμε φίλε, το μονοπάτι είναι μακρύ κι είμαστε ακόμα στη μέση της διαδρομής...

Λάζαρος
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
Αράπογλου Στέργιος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Σαβ Οκτ 25, 2008 11:00 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT-2008 Απαντήστε με απόσπασμα

Όλη την ημέρα κι όλη τη νύχτα...

Αυτό είναι το Virgin Forest Trail στο Παρανέστι της Δράμας: Σε μαγεύει, σε εκστασιάζει κατά τη διάρκεια της ημέρας, μεθάει το μυαλό σου από τις εικόνες, τους ήχους και τις μυρωδιές ("τι τρελός χορός των αισθήσεων Θεέ μου" μονολογείς), σου παίρνει και την τελευταία ικμάδα της σωματικής σου αντοχής, και μετά...νιώθεις να εξαϋλώνεσαι, να συνεχίζεις μόνο με την καρδιά, με τον πυρήνα της ψυχής σου,μέσα στο πυκνό σκοτάδι μέχρι να συμβεί το παράδοξο:εύχεσαι να μην τελειώσει(!) αυτό το μαγικό ταξίδι...

Τελικά, σε περιμένει μια μεγάλη, ζεστή οικογένεια ανθρώπων στον τερματισμό που σου χαρίζει το πιο μεγάλο βραβείο: ένα χαμόγελο αγνό...σαν την αξεπέραστη ομορφιά του Δάσους που μόλις έτρεξες!!!

Αράπογλου Στέργιος

_________________
0
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
CORINNA
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Σαβ Σεπ 19, 2009 03:26 μμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT-2008 Απαντήστε με απόσπασμα

ΚΥΡΙΕ ΣΤΕΡΓΙΕ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΡΑΔΟΞΟ...ΑΛΗΘΙΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ...
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
wow gold
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Δευ Φεβ 08, 2010 07:36 πμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT-2008 Απαντήστε με απόσπασμα

We want to wow gold win, wow gold but the wow gold us most important wow gold us thing wow gold eu is to win wow gold eu in the power leveling future power leveling, Ovechkin wow gold said wow gold. Right now wow gold us we keep wow gold us winning, but wow gold eu we're wow gold eu thinking about power leveling the playoffs power leveling and wow gold what we wow gold have to wow gold us do to be wow gold us better in wow gold eu the playoffs wow gold eu. The Capitals power leveling also matched power leveling the franchise wow gold record of wow gold 10 consecutive wow gold us home victories wow gold us in a wow gold eu half-empty wow gold eu Verizon Center. The power leveling game was power leveling announced wow gold us as a sellout wow gold us, but many wow gold eu fans stayed wow gold eu home because power leveling a snowstorm power leveling slammed the nation's capital.
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
replica watches
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Δευ Φεβ 08, 2010 07:37 πμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT-2008 Απαντήστε με απόσπασμα

Alex Ovechkin men's watches scored his men's watches 39th goal, women's watches passing the women's watches Sharks' ladies watches Patrick ladies watches Marleau for men's watches the league men's watches lead, women's watches and the women's watches host ladies watches Capitals ladies watches stretched men's watches their club-record men's watches winning women's watches streak to women's watches 13 games ladies watches with a 5-2 ladies watches victory replica watches over the replica watches Thrashers replica rolex watches on Friday rolex watches.Nicklas replica breitling watches Backstrom breitling watches, Alexander replica tag heuer watches Semin, Jason tag heuer watches Chimera replica cartier watches and Mike cartier watches Green replica omega watches also scored omega watches for Washington, Replica Watches which hasn't Replica Watches lost replica rolex Watches since Jan. 12 rolex Watches at Tampa replica breitling Watches Bay. It's breitling Watches difficult to replica cartier Watches stay at cartier Watches a pace replica omega Watches when every omega Watches team replica tag heuer Watches you're tag heuer Watches playing is Replica Watches coming at Replica Watches you in replica rolex Watches waves because rolex Watches they're replica breitling Watches the ones breitling Watches who replica tag heuer Watches want to tag heuer Watches end it, replica cartier Watches Capitals cartier Watches coach replica omega Watches Bruce Boudreau omega Watches said. The replica movado Watches reason movado Watches winning Replica Watches streaks are Replica Watches tough is replica rolex Watches because rolex Watches you have replica breitling Watches to be at breitling Watches the top replica tag heuer Watches of your tag heuer Watches game all replica cartier watches the time cartier watches. The replica omega Watches 13-game omega Watches winning replica movado Watches streak is movado Watches the Replica Watches league's longest Replica Watches since replica rolex Watches New Jersey rolex Watches won 13 replica breitling Watches in a row breitling Watches in 2001. The replica tag heuer Watches last time tag heuer Watches a team replica cartier Watches had a cartier Watches longer streak replica omega Watches was March omega Watches 9-April replica movado Watches 10, 1993, when Pittsburgh movado Watches set the league record with 17 straight.
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
proteins
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΣτάλθηκε: Πεμ Οκτ 11, 2012 10:50 πμ    Στείλτε ένα θέμα συζήτησης: Re: VFT-2008 Απαντήστε με απόσπασμα

Klrk1 killer cell lectin-like receptor subfamily K
CSK c-src tyrosine kinase
VWF von Willebrand factor
IFITM1
TNFRSF13B
FASLG Fas ligand
CDKN1A cyclin-dependent kinase inhibitor 1A
MVD mevalonate (diphospho) decarboxylase
DKK3 dickkopf homolog 3 (Xenopus laevis)
AASDHPPT
BMP10 bone morphogenetic protein 10
NCSTN nicastrin
HRG histidine-rich glycoprotein
AACS acetoacetyl-CoA synthetase
Pf4 platelet factor 4
Bone morphogenetic protein 2
THPO thrombopoietin
HMGB2 high mobility group box 2
IL2 interleukin 2
Il10 interleukin 10
NRG1 neuregulin 1
IFNG interferon
BMP4 bone morphogenetic protein 4
BMP4 protein
gaozhiqiang211'blog
gaozhiqiang211'blog
fibroblast growth factor 7
BMP4 protein
Yeast two-hybrid
Home to education
zhaohuan'blog
Epidermal Growth Factor
immunology
Immunology
Interleukin 6
Nature of music
Life is movement
Fei's adjuvant Lecture
katharine2
thrombopoietin
Basic fibroblast growth factor
erythropoietin epo
lliu11776's blog
bone morphogenic protein 2
liu
organic synthesis
TNF alpha
Neuregulin 1
creativebiomart'weebly
Πίσω στην κορυφή της σελίδας
Εμφανιση:   
Δημοσιεύστε νέο θέμα   Απαντήστε σε θέμα     |##| -> |=|      Home » VFT-2008 Εντυπώσεις / Σχόλια Όλες οι ώρες είναι GMT + 2 ώρες
Σελίδα 1 από 1
Quick Reply
Όνομα Χρήστη:
Μήνυμα:
Quote the last message
Επισυνάψτε υπογραφή (οι υπογραφές μπορούν να αλλαχτούν από το προφίλ)
Κωδικός ασφάλειας: Κωδικός ασφάλειας
Αντιγράψτε τον κωδικό ασφαλείας που βλέπετε πιό πάνω:
 


Πέρασμα σε:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετεθέματα σ αυτό το Φόρουμ
Μπορείτε να απαντήσετε σε θέματα σ αυτό το Φόρουμ
Δεν μπορείτε να τροποποιήσετε τις δημοσιεύσεις σας σ αυτό το Φόρουμ
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ αυτό το Φόρουμ
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε σ αυτό το Φόρουμ
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum



Blog  Facebook  Twitter  YouTube  Instagram  LinkedIn  Pinterest  Medium  Google+  Slideshare  Rebelmouse 

Rodopi Ultra Trail © 2008 - 2023  :: Site designed and hosted by webster.gr